Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite i wielokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są w zasadzie smaczne i warte kilku kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami które spożywają na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o nowatorskie smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej polskiej kuchni?

restaurants main market square krakow

W najwyższym stopniu zwyczajnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odszukać w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz najlepsze polskie napoje oraz radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.