Samochodowe instalacje gazowe Kraków

Jeśli denerwujesz się na podwyżki cen paliwa, być może raczysz zainteresować się tym tematem, że istnieje alternatywny sposób na tankowanie wozu, który jest poprawniejszy dla środowiska, dla silnika oraz dla budżetu, bo kosztuje blisko połowy cena benzyny i oleju napędowego.

Montowanie LPG Kraków

Chodzi o gaz. W obliczu tych licznych atutów nasuwa się zapytanie, czy faktycznie należałoby przebudować pojazd pod tym kątem? Spójrzmy!

Przerobienie auta na gaz – zyski
Fundamentalną zaletą konwersji wozu jest redukcja kosztów paliwa, jaką wolno obniżyć o około 40%. Wynika to z faktu, że LPG podlega znacznie niższemu zużyciu paliwa niż benzyna oraz olej napędowy i chociaż jest mniej wydajny (około 15% do 20%) – redukcja sumptów z nawiązką to rekompensuje.

Piotr Marzec Kraków

Jeśli przerobisz samochód, będziesz mieć prawo do obniżenia podatku drogowego, bo państwo sprzyja takim rozwiązaniom, z racji tego, że gaz paliwo spalające się w sposób czystszy. Spalając się wytwarza mniej cząstek ciągle korzystających z naszej oferty, a wobec tego może naprawdę przedłużyć żywotność dużej grupy silników.

Co więcej wozy napędzane LPG wydzielają:
•    14% mniej emisji CO2 niż auta benzynowe,
•    10% mniej aniżeli silniki diesla,
•    wytwarzają 50% mniej tlenków azotu aniżeli benzyna,
•    wytwarzają 20% mniej tlenków azotu niż olej napędowy.

Jak w takim razie widać są naprawdę dużo lepsze dla otoczenia. Tym bardziej, jeśli jeździsz jednym z mniej oszczędnych aut, widzisz dzisiaj bez owijania w bawełnę, że zdecydowanie warto rozważyć konwersję wehikułu na gaz. Te wszelkie wyżej wymienione argumenty przemawiają za tym w bezceremonialny sposób.