Kraków- inteligentne i nowoczesne miasto

Pośród licznych województw w kraju, miasto Kraków wyróżnia się zarówno w obszarze sztuki i rozrywki, ale również na licznych odmiennych obszarach. Zaczyna być obszarem przyjemnym do mieszkania. Zmiany, które dokonały się w mieście w niedawnych latach sprawiają, że miasto naprawdę idzie w górę.
Pożyteczne przekształcenia w mieście.
Co pozytywnego załatwiono w trakcie ostatniego czasu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest spora. Mocno wsparły rząd w tej materii środki EU, z których miasto chętnie korzysta. Szybkie postępowanie w zakresie zdobywania dofinansowania sprawiły, że małopolska uzupełniła się o następne węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, oraz potrzebne miejsca konferencyjno – sportowe.
Niemałe innowacje są niewidoczne dla statystycznego Krakusa. Nie oznacza to jednakowoż, że nie istnieją. Zazwyczaj nie interesują nas nie związane z nami fakty. Przeciętnemu obywatelowi miasta zdaje się, że w mieście niewiele się wykonuje. Natomiast miasto rozwija się w każdym kierunku. Innowacje w obszarze gospodarki śmieciami, tworzeniu oraz modernizacji siatki kanalizacyjnej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, jakie pozwalają mieszkańcom lepiej oraz bardziej komfortowo żyć. Miasto zmienia się również pod kątem opcji kulturalnych. Potencjał miasta idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. Te inwestycje inspirują gości z innych krajów do przyjazdu.
Rozpoczynane dzięki radnym działania nie dotyczą jedynie samego środka Krakowa, ale również są związane z pełnym regionem. Wobec tego lepiej nie uskarżać się lecz dostrzec zmiany w jakie obrósł Kraków.
Kolejne miesiące – o ile uda się utrzymania szybkości rozwoju – umożliwią Krakowowi zostać prawdziwą metropolia.
Prezydent Krakowa