Forma w Krakowie przez wyborami

Jednym spośród największych utrudnień w lwiej części miast w Polsce jest transport. Nasze miasta nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki pojawił się przez zwiększenie się ilości samochodów na naszych szosach. Dlatego jedną z najważniejszych inwestycji jakie powinno rozpocząć prawie każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który pozwoli polepszyć wygodę krakowian jak również usprawni całość gospodarki Krakowa.

Na tle pozostałych lokalizacji, nowe projekty drogowe w Krakowie mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale zanim metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi trzeba zainwestować dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowych połączeń między już wybudowanymi drogami oraz naprawy istniejących tras autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może być lepsza i aby było lepiej, trzeba wytrwałości.wybory samorządowe Kraków
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie następne linie komunikacji, jak również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga dodatkowo wielu zmian i inwestycji, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale również autobusami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.